Pirmoje jaunesniųjų grupėje modeliavimo pamokos santrauka. „Žuvies“ modeliavimo pamokos metmenys (jaunesnė grupė) Pamokos modeliavimo pamokos metmenys jaunesnėje grupėje

Alena Turjeva

Mokslininkai įrodė, kad loginio mąstymo, nuoseklios kalbos, atminties ir dėmesio ugdymas yra glaudžiai susijęs su smulkiosios motorikos lavinimu ir pirštų judesių koordinacija. Smulkiosios motorikos išsivystymo lygis yra vienas iš intelektualinio pasirengimo mokykliniam ugdymui rodiklių.

Tikslas: Išmokykite vaikus tam tikra tvarka įspausti detales į plastilino pagrindą, kuriant vaizdą; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu;

Užduotys:

1. Meniškai estetiška plėtra:

Supažindinkite vaikus su netradicine išvaizda lipdymas– žirnių spaudimas į plastilino reljefą.

Skiepyti susidomėjimą kūrybine veikla;

Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Ugdykite atkaklumą, santūrumą, darbštumą, tikslumą ir dėmesingumą

2. Kalbos raida:

Žodyno suaktyvinimas tema

3. Kognityvinis vystymasis:

Įtvirtinti žinias apie žuvų buveines ir jų struktūrą.

Medžiagos ir įrankiai:

Dubenėliai su žirneliais, dubuo su grikiais, plastilino paveikslėlis žuvis, fonine muzika.

Preliminarus darbas: Bendras grožinės literatūros skaitymas „Pasakojimas apie žveją ir žuvis» A. S. Puškina (ištrauka). Žvelgiant į akvariumą su žuvis.

Pamokos eiga:

Auklėtojas: - Sveiki bičiuliai! Ar tau patinka mįslės? (Taip)

Dabar aš tau užminsiu mįslę, o tu pabandyk ją atspėti,

Pažvelk į namą, jis pilnas vandens iki kraštų,

Be langų, bet ne niūri, permatoma iš keturių pusių.

Visi šio namo gyventojai – įgudę plaukikai. (Akvariumas)

Auklėtojas: Jūs ir aš taip pat turime akvariumą, ir jis ten gyvena žuvis. Bet aš manau, kad jai ten vienai liūdna. Draugaukime kartu – žuvimi.

Prisiminkime, kokias kūno dalis turi žuvys ir kam jos tarnauja. (Visos žuvys turi uodegą. Ji tarnauja kaip vairas). (Žuvims plaukti reikia pelekų).(Akys pamatyti)

Kuo skiriasi? žuvis! Tiesiog nuostabu! Kur gyvena žuvys? (upėje, jūroje).

Auklėtojas (rodo nuotraukas). Žuvis gali būti labiausiai įvairus: dideli ir maži, skirtingų spalvų, gali plaukti įvairiomis kryptimis. Vaikai, parodykime, kaip plaukti žuvis. Sudėkite delnus kartu ir judinkite delnus.

Turiu kitokių žuvis(paruošta žuvis iš įvairių spalvų plastilino). Dabar kiekvienas iš jūsų pasirinks bet kurį žuvis ir įdėti į mūsų akvariumą. Bet pirmiausia ištieskime pirštus.

(Kūno kultūros minutė)

Penkios žuvys žaidė kartu upėje,

Didelis rąstas gulėjo ant smėlio.

IR žuvis pasakė: nardyti čia lengva,

Antrasis pasakė: Čia taip gilu!

Ir trečias pasakė: Labai noriu miego.

Ketvirtasis pradėjo po truputį stingti.

Ir penktasis šaukė: Čia krokodilas!

Greitai plaukite, kad neprarytumėte!

Auklėtojas: Vaikinai, žiūrėk, ant stalo turime šluostes bagetai ir paruošta žuvis.

Papuoškime savo žuvį žirneliais. Pažiūrėkite, ko mūsų žuvims trūksta (Vaikų atsakymai). Žuvims trūksta akių ir žvynų. Akims paimsime grikio grūdą ir jį spausdami padarysime savo akis žuvis. Dėžutėje turiu daug žirnių. Imame žirnį ir dedame ant kūno žuvies ir paspauskite, įspauskite jį į plastiliną.

Groja muzika. Savarankiškas darbas.


Pažiūrėk kaip gražu žuvis pasirodo! Ir ką žuvis! (didelis, mažas, auksinis, raudonas, žaismingas).



Ar jums patinka rezultatai? žuvis? Kurie patiko? Kodėl jie tau patiko? Dabar mūsų žuviai nebus nuobodu! Kas būtų, jei turėtume auksinį žuvis pasiūlė išpildyti mūsų norus? Ką mes šiandien veikėme? Ką naujo išmokote? Ar tau patiko?

Publikacijos šia tema:

Antroje jaunesniųjų grupėje integruotos modeliavimo ir rankų darbo pamokos „Žuvys“ santrauka Programos turinys: Su vaikais sustiprinkite lipdymo ant iškirpto silueto būdus. Sužadinkite mažiems vaikams norą puošti žuvies siluetus. Tobulėti.

Tiesioginės edukacinės veiklos apie modeliavimą „Riešutai voverei“ santrauka (jaunesnė grupė) Uždaviniai: 1. Sužadinti vaikų susidomėjimą modeliavimo procesu; 2. Ugdyti vaikų gebėjimą iš viso gabalo suplėšyti mažus gumuliukus; išvynioti.

„Šviesoforo“ skulptūros GCD santrauka (jaunesnė grupė) NOD modeliavimo „Šviesoforas“ santrauka Tikslas: Toliau supažindinti vaikus su šviesoforo signalais; išmokti lipdyti šviesoforą iš viso plastilino gabalo; pavaizduoti.

Edukacinio modeliavimo metodo „Grybai voverei“ santrauka (pirmoji jaunesnioji grupė) MODELIAVIMO KLASĖS SANTRAUKA - ,,GRYBAI VOVEREI“ (1 jaunesnioji grupė) Veiklos rūšys: žaidimų, komunikabilus, produktyvus. Užduotys. Švietimo.

Parengiamasis darbas: A. Barto eilėraščio „Sunkvežimis“ skaitymas ir vaidinimas. Didaktinis pratimas „Kieno garsas? (pyptelėjimo garso įrašas.

Olga Rasskazova

Pamokos tikslas: Toliau supažindinti vaiką su plastilinu ir jo savybėmis; išmokti išlyginti plastilino kamuoliukus visais pirštais; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką; plėtoti žinias apie dujų ir ugnies pavojų; ugdyti svetingumą.

Medžiaga: Minkštas geltonas plastilinas, kartoninės keptuvės kiekvienam vaikui, lėkštės, pelytės svečias, dujinės viryklės paveiksliukas.

Skulptūros technika:"Išlyginimas"

Pamokos eiga:

Netikėtumo akimirka: pelytė Peak ateina aplankyti vaikų. Mokytojas atkreipia dėmesį į tai, kad svečius reikia nuoširdžiai pasveikinti ir pavaišinti.

Laiko organizavimas

Vaikinai, šiandien mus aplankė pelytė Peak. Pasisveikinkime su juo. (Vaikai sveikinasi)

Pagal senuosius rusų papročius įprasta svečius vaišinti kuo nors skaniu.

Pavaišinkime savo svečiu. (vaikų atsakymai) Kepkime jam blynus (vaikų atsakymai)

Kokie blynai naudojami kepti? (ant dujinės viryklės)

Taip, suaugę vaikinai gamina maistą ant dujinių viryklių, tačiau ši veikla nėra skirta vaikams. Dujos ir ugnis yra labai pavojingi, o jei nesilaikoma saugos taisyklių, gali kilti gaisras ir net sprogimas. Todėl niekada nežaiskite šalia veikiančios dujinės viryklės.

O dabar, vaikinai, magiškose keptuvėse kepsime blynus, kuriuos galima virti be dujinės viryklės. Ir pažiūrėkime, kas gali pagaminti skaniausius blynus. Bet pirmiausia šiek tiek sušilsime. Kelkimės ir darykime fizinius pratimus. viena minutę. (kartu su pele)

Kūno kultūros minutė

Gerai Gerai. Kur tu buvai? Pas močiutę (ploja rankomis).

O močiutės delnai susiraukšlėję (rodykite rankas delnais į viršų)

Malonus, labai malonus, visi dirbo delnais (glosto delną ant delno)

Jau daugelį metų (bakstydamas kumščiu į delną).

Malonūs delnai kvepia sriuba ir pyragais (deda delnus prie veido ir užuodžia).

Malonūs delnai paglostys tavo garbanas (glostys tavo galvą).

O šilti delnai numalšins bet kokį liūdesį (apkabinkite save už pečių).

Gerai Gerai! Kur tu buvai? Pagal močiutę! (ploja rankomis).

Praktinė dalis (mokytojo demonstracija)

1. Reikia paimti geltoną plastiliną ir nuimti smulkius gabaliukus. Tarp delnų padėkite plastilino gabalėlį. Sukamaisiais judesiais ridenkite kamuolį iš kairės į dešinę (iš dešinės į kairę, spausdami jį delnu.

2. Paruoštą rutuliuką dėkite ant „keptuvės“ ir lengvai prispauskite, išlyginkite, kad rutuliukas virstų blynais.

3. Lygiai taip pat gaminkite likusius blynus, ritmiškai dėdami juos ant keptuvės ir pirštais spausdami rutuliukus.

Tokius blynus gaminau. Žiūrėk! Dabar kimbate į darbą, tačiau atminkite, kad darbus reikia atlikti lėtai ir atsargiai, tik tada gausite skanius, aukso rudos spalvos blynus.

Vaikai dirba


Gerai Gerai!

Močiutė kepė blynus

Užpyliau ant jo aliejaus,

Atidaviau vaikams.

Daša - du, Paša - du,

Vanijai dveji, Tanjai dveji,

Sašai dveji, Mašai dveji,

Blynai geri

Mūsų geroji močiutė!

O, vaikinai, kokius blynus gaminote! Pažvelkime vienas į kitą.

Baigiamoji dalis.

Pavaišinkime savo svečią, peliuką Peak, nepaprastais blynais!

Ar patiko blynai?

Pelė sako ačiū. Vaikai atsisveikina su pele.




Būkite atsargūs, yra daug laiškų. Išsamus mokymo vadovas. Kaip darželyje. Tik dar nevažiuojame. Pabandysiu namuose). P.S. Esu arti tokių planų, nes pats dirbu mokykloje su vidurinėmis ir aukštesnėmis klasėmis. Taigi, aš negaliu susitvarkyti su savo vaikais..?)

1 pamoka. Įvadas į plastiliną

Pamokos tikslas: Supažindinti su plastilinu ir jo savybėmis; mokyti minkyti plastiliną abiejų rankų pirštais ir delnais; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Vidutinio dydžio įvairių spalvų minkšto plastilino gabalėliai. Stack, arba vaikiškas peilis.

Skulptūrinė technika: „Minkymas“

Pamokos eiga: (geriau pamoką vesti prie vaikų stalo, o vaikui užsidėti prijuostę). Parodykite savo vaikui plastilino. Su vaiku pakartokite spalvų pavadinimus. - Žiūrėk, čia plastilinas. Jis būna įvairių spalvų. Jis yra minkštas ir iš jo galite padaryti gražių ir įdomių amatų. Parodykite savo vaikui, kaip pjaustyti plastiliną. Supjaustykite keletą plastilino blokų į vidutinio dydžio gabalus. - Pažiūrėk, kiek plastilino gabalėlių gavome. Imk, kuris tau patinka. Parodykite, kaip galite minkyti plastiliną pirštais, spausti jį įvairiomis kryptimis, keisdami jo formą. Suteikite savo vaikui galimybę žaisti su plastilinu neribodami laiko. Tai labai naudinga lavinant judesius ir smulkiąją pirštų motoriką. Modeliavimo užsiėmimus rekomenduojama pradėti nuo šio pratimo. Tada pasakykite, kad kitose pamokose vaikai gamins įdomius darbelius iš plastilino, o įvairių spalvų plastilino gabalėlius išdės nepasiekiamoje vietoje. (Kviečiame pasirinkti 2-3 skirtingų spalvų vnt., ateityje spalvų skaičius gali būti padidintas) ir pagrindą paveikslui (jis gali būti mažesnis nei grupinio darbo pagrindas, pvz., A5 formato). Galite sukurti ne tik „gėlių sklaidą“, bet ir objektų nuotraukas - žolę, saulę, gėles ir kt.

2 pamoka. Plastilino mozaika

Pamokos tikslas: Toliau supažindinti su plastilinu ir jo savybėmis; išmokyti nuo didelio gabalo atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir priklijuoti jį prie lygaus paviršiaus; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Minkštas įvairių spalvų plastilinas, storo kartono lenta ar lakštas (galima padengti plonu tos pačios spalvos plastilino sluoksniu), mozaikinis žaidimas.

Skulptūrinė technika: „Nuspaudimas“

Pamokos eiga: (geriau pamoką vesti prie vaikų stalo, o vaikui užsidėti prijuostę). Pradėkite pamoką žaidimu. Parodykite vaikui mozaikinį žaidimą, atkreipkite dėmesį, kokius ryškius paveikslėlius ir raštus galima padaryti naudojant įvairiaspalves dalis. Tada duokite plastilino ir paaiškinkite, kaip iš šios medžiagos galite padaryti mozaiką. Pagrindą mozaikai padėkite į stalo vidurį – kartono lakštą (jį galima padengti plonu plastilino sluoksniu). - Padarykime gražų paveikslą iš plastilino. Pakvieskite vaiką pasirinkti bet kokios spalvos plastilino gabalėlį. Tada parodykite, kaip nuo plastilino gabalėlio atimti mažus gabalėlius ir pritvirtinti prie pagrindo. Pakvieskite vaiką iš plastilino pasidaryti įvairiaspalvę mozaiką. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas neskuba. Padarykite su juo mozaiką. Pasiūlykite pasikeisti plastilino gabalėliais. Darbo pabaigoje gausite nuotrauką. Kartu su vaiku sugalvokite jam vardą.

3 pamoka. Blynai

Pamokos tikslas: Toliau supažindinti vaiką su plastilinu ir jo savybėmis; išmokti išlyginti plastilino kamuoliukus visais pirštais; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Minkštas geltonas plastilinas, plastikinės lėkštės, lėlės.

Skulptūrinė technika: „Išlyginimas“

Pamokos eiga: (geriau pamoką vesti prie vaikų stalo, o vaikui užsidėti prijuostę). Prieš pradėdami pamoką iš geltono plastilino paruoškite 2-2,5 cm skersmens rutuliukus. Parodykite vaikui, kaip iš kamuoliuko pasigaminti blyną. Norėdami tai padaryti, paimkite plastilino rutulį į rankas ir pradėkite jį lyginti tarp pirštų, palaipsniui sukdami ratu. Kartu su vaiku pažiūrėkite į gatavą blyną. Atkreipkite vaiko dėmesį į tai, kad blynas būtų tolygiai plokščias ir apvalus. Duokite vaikui plastilino kamuoliukus ir pasakykite, kad dabar gaminsite lėlėms blynus. Pakvieskite vaiką pačiam pasigaminti blynų, dar kartą parodykite, kaip išlyginti rutulį, arba paimkite vaiko rankas ir naudokitės jo rankomis. Skulptūruodami galite skaityti vaikiškus eilėraščius:

Gerai Gerai!

Močiutė kepė blynus

Užpyliau ant jo aliejaus,

Atidaviau vaikams.

Daša - du, Paša - du,

Vanijai dveji, Tanjai dveji,

Sašai dveji, Mašai dveji,

Blynai geri

Mūsų geroji močiutė!

Žaiskite su baigtais amatais: padėkite blynus į lėkštes ir gydykite lėles.

4 pamoka. Kotletų gaminimas

Pamokos tikslas: Toliau supažindinti su plastilinu ir jo savybėmis; išmokite lyginti plastilino kamuoliukus spausdami delnus ant lygaus paviršiaus; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Minkštas rudas plastilinas, atraminės lentos, plastikinės lėkštės, lėlės.

Skulptūrinė technika: „Išlyginimas“

Pamokos eiga: (geriau pamoką vesti prie vaikų stalo, o vaikui užsidėti prijuostę). Prieš pradedant pamoką, iš rudo plastilino paruoškite 3 cm skersmens rutuliukus. Parodykite vaikui, kaip iš kamuoliuko pasidaryti „kotletą“: uždėkite plastilino rutulį ant lentos, uždenkite tiesiais, įtemptais delnais (vienu arba abiem). ) ir paspauskite. Kartu su vaiku pažiūrėkite į gatavą „kotletą“. Duokite vaikui plastilino rutuliukus ir paaiškinkite, kad pagaminsite skanius „kotletus“ lėlėms. Pakvieskite vaiką pačiam juos pasidaryti. Jei reikia, dar kartą parodykite, kaip išlyginti kamuoliukus, arba paimkite vaiko rankas ir naudokitės jo rankomis. Žaiskite su baigtais amatais: sudėkite „kotletus“ į lėkštes ir gydykite lėles.

Plastilino nuotraukos.

5 pamoka. Pašarinkite vištieną

Pamokos tikslas: Toliau supažindinti su plastilinu ir jo savybėmis; mokyti, kaip rodomuoju pirštu spausti plastilino rutulį, pritvirtinant jį prie pagrindo, ir plastilino kamuoliukus dėti vienodu atstumu vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Žali kartono lakštai (A4 arba A5 formato); geltonas arba rudas plastilinas, susuktas į mažus maždaug 5 mm skersmens rutuliukus, maždaug 10-20 rutuliukų; žaislas - plastikinė arba guminė vištiena.

Modeliavimo technika: „Presavimas“ Presavimas – tai susukto rutulio spaudimas rodomuoju pirštu, norint gauti plastilino pyragą tam tikroje vietoje ant plokščio amato pagrindo. Presavimo (o vėliau ir tepimo) ant plastilino technikų mokymasis pradedamas nuo dešinės rankos pirštų, vėliau prisijungia ir vaiko kairė ranka. Patogiausia naudoti dominuojančios rankos rodomąjį pirštą, tačiau galite naudoti vidurinį ir nykštį, jei vaikui patogu. Darbo metu būtina užtikrinti, kad vaiko pirštas nesulenktų, o liktų tiesus ir įtemptas, kad jis veiktų piršto pagalvėlėmis ir nebraižytų plastilino nagu.

Pamokos eiga: (pamoka vyksta prie vaikų stalo, vaikas gali užsidėti prijuostę). Pradėkite pamoką žaidimu. – Žiūrėk – čia proskyna, ant jos auga žalia žolė. Į proskyną atėjo višta ir pasakė: „Ko-ko-ko! Norėti valgyti!" Ką valgo vištiena? Teisingai, grūdai. Vištiena ieško ir ieško grūdų proskynoje – grūdų nėra. Pamaitinkime vištą, duokime jai skanių grūdų. Uždėkite plastilino rutulį ant žalios „klinelės“ ir pakvieskite mažylį paspausti jį pirštu. Jei vaikui sunku atlikti šį veiksmą, padėkite jam į savo ranką ir naudokitės jo ranka. - Čia yra grūdas ir čia yra grūdas. Vištiena pešdavo grūdus ir tarė: „Ko-ko-ko! Ačiū! Labai skanūs grūdeliai!“ Paruoštus rutuliukus pasiūlykite mažyliui – leiskite paimti ir padėti į reikiamą vietą, paspausti pirštu. - Vištiena sako: „Ko-ko-ko! Noriu daugiau grūdų. Duokime vištienai daug grūdų! Atlikę užduotį, žaiskite su rezultatu: žaislinis viščiukas ateis į proskyną, nuskabys ant jos esantį grūdą ir pagirs vaiką. * Įgūdžiams įtvirtinti rekomenduojama tą patį siužetą pakartoti keletą kartų, naudojant jį keliose pamokose.

6 pamoka. Saldainiai lėkštėje

Pamokos tikslas: Toliau supažindinti vaiką su plastilinu ir jo savybėmis; išmokti spausti plastilino rutulį smiliumi, pritvirtinant jį prie pagrindo, o plastilino kamuoliukus dėti vienodu atstumu vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: balti kartono lakštai (neblizgūs); raudonos, oranžinės ir geltonos spalvos plastilino, susukto į mažus apie 7-8 mm skersmens rutuliukus (10-15 rutuliukų); 2-3 guminiai žaislai.

Skulptūrinė technika: „Presavimas“

Pamokos eiga: (pamoka vyksta prie vaikų stalo, vaikas gali užsidėti prijuostę). Prieš pradėdami pamoką, paruoškite plastilino paveikslėlio pagrindą. Ant balto kartono lapo nubrėžkite maždaug 15 cm skersmens apskritimą. Galite pasiūlyti ruošinį šioje formoje, tačiau geriau iškirpti apskritimą išilgai kontūro. Pradėkite pamoką žaidimu. Parodykite vaikui lapą su nupieštu apskritimu arba iškirptą apskritimą. - Atspėk, kas tai yra. Tai lėkštė. Kokia yra plokštės forma? (Apvalus gestas ranka.) Taip, apvalus. Kokia tai spalva? Baltas. Ar lėkštėje yra kas nors? Nr. Ir šiandien pas mus ateis svečiai. Padėkime į lėkštę saldainių. Ant „lėkštės“ uždėkite plastilino rutulį ir pakvieskite vaiką paspausti jį pirštu. Jei vaikas netenka, padėkite jam: paimkite jo ranką į savąją ir panaudokite jo ranką. Didelio skersmens kamuoliukus galima spausti nykščiu. – Žiūrėk, čia yra geltonas saldainis – citrina, bet šis oranžinis yra oranžinis, o šis raudonas – avietinis. Pagaminkime daug saldainių. Paruoštus kamuoliukus duokite vaikui – leiskite pačiam paimti, padėti į reikiamą vietą ir paspausti pirštu. – Kokie gražūs saldainiai išėjo! Jie turi būti skanūs! Ir čia ateina svečiai. Knock-knock! Kas ten? Tai aš, šuniukas! Ai, oi! Sveikas, šunyte! Ateik pas mus! Padėk sau, šuniukas, atsigerti saldumynų. Esu! Koks skanus saldainis!

7 pamoka. „Vitaminai indelyje“

Tikslas: toliau supažindinti su plastilinu ir jo savybėmis; išmokti spausti plastilino rutulį smiliumi, pritvirtinant jį prie pagrindo, o plastilino kamuoliukus dėti vienodu atstumu vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: baltas kartono lapas; ryškių spalvų plastilino, susukto į mažus, apie 7-8 mm (10-15) skersmens rutuliukus.

Skulptūros technika: spaudimas.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, paruoškite plastilino paveikslėlio pagrindą. Ant balto kartono lapo nubrėžkite maždaug 8–12 cm aukščio stiklainio kontūrus. Galite pasiūlyti ruošinį šioje formoje, tačiau geriau jį iškirpti išilgai kontūro. Duokite vaikams iš kartono iškirptą "skardinę". - Žiūrėk, čia skardinė. Jame saugomi spalvingi vitaminai. Pasigaminkime vitaminų ir supilkime į stiklainį! Įdėkite plastilino rutulį „į stiklainį“ ir pakvieskite vaiką paspausti jį pirštu. Jei vaikams sunku, padėkite jiems: paimkite vaiko ranką į savąją ir veikite jo ranka. Didelio skersmens kamuoliukus galima spausti nykščiu. Tada paruoštus rutuliukus pasiūlykite vaikučiams – tegul patys paima, padeda į reikiamą vietą ir suspaudžia pirštukais. - Tai yra keletas nuostabių vitaminų, kuriuos pagaminote! Jie skiriami vaikams, kad jie būtų sveiki.

8 pamoka. „Amanita“

Tikslas: Išmokyti iš gabalėlio atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti į 5-7 mm skersmens rutuliukus, rodomuoju pirštu spausti plastilino rutulį, pritvirtinant jį prie pagrindo, padėti rutuliukus vienodai. atstumas vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Balto kartono lakštai (su iš anksto paruoštu raštu) arba aplikacija; baltas plastilinas; žaislas ar piešinys, vaizduojantis musmirę.

Modeliavimo technikos: „Pešiojimas“, „riedėjimas“ – rutuliukų formavimas iš mažų plastilino gabalėlių juos ridenant sukamaisiais judesiais tarp nykščio ir rodomojo (arba vidurinio) piršto, „spaudžiant“.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, paruoškite plastilino paveikslėlio kūrimo pagrindą - musmirės grybo atvaizdą ant kartono. Norėdami tai padaryti, iš raudono popieriaus iškirpkite skrybėlę ir priklijuokite ją ant lapo ir nupieškite koją. Pradėkite pamoką mįsle. - Klausyk mįslės. Pabandykite atspėti, apie ką ji kalba. Netoli miško pakraštyje, Tamsų girią puošdamas, Išaugo margas, kaip petražolės, Nuodingas... - Tai va, tai musmirės grybas! Parodykite vaikams žaislinę musmirę arba jos nuotrauką. – Iš arti pažiūrėkime į musmirę. Štai jo koja. Ir tai yra skrybėlė. Kas yra ant musmirės kepurės? Baltos dėmės. Duokite vaikams ruošinį su musmirės paveikslėliu ir baltu plastilinu. - Žiūrėk, nuotraukoje ir tu turi musmirę. Jam tiesiog kažko trūksta. Ką tu manai? Teisingai, baltos dėmės ant dangtelio. Ant musmirės kepurėlės uždėkime baltų dėmių, kad visi ją atpažintų ir nenuskintų ir nesuvalgytų nuodingo grybo. Pakvieskite vaikus pasidaryti taškelių: nuimkite nedidelius plastilino gabalėlius ir dešinės rankos nykščiu ir rodomuoju pirštu susukite juos į kamuoliukus. Kol vaikai kuria taškelius, galite skaityti poeziją: Raudona kepurė, balti žirniai - Jis atrodo gražiai, kad ir ką sakytumėte, Bet mes jo neimame į krepšį, Jis labai labai pavojingas, šis grybas. *** - Raudona skrybėlė su taškeliais, Tvirta, liekna, taškinė išvaizda, Ant aukštos baltos kojos - Tai, vaikai, yra MUSĖS AKOMORAS. - Na, jie iškėlė užduotį! „Grybas“ yra vyriškas, o tai reiškia, kad prieš mus tikrai yra BERNIUKAS. Niekaip nesuprantu - Sijonas, kam jam to reikia? Jei leidžia vaikų smulkiosios motorikos išsivystymo lygis ir įgūdžiai dirbant su plastilinu, tada kartu su jais iš plastilino galite pasidaryti grybų kepurėlę. Norėdami tai padaryti, raudonu plastilinu užtepamas kartoninis pagrindas, ant kurio prieš tai buvo nupieštas grybo kontūras.

9 pamoka. „Obelis“

Tikslas: ir toliau mokytis iš gabalo atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti į 7-10 mm skersmens rutuliukus, smiliumi prispausti plastilino rutulį, pritvirtinant jį prie pagrindo, padėti rutuliukus vienodai. atstumas vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Baltas kartono lapas su ruošiniu (piešinys arba aplikacija); raudonas, geltonas, žalias plastilinas batonėliuose, taip pat plastilinas susuktas į kamuoliukus

Skulptūros technikos: Suspaudimas, valcavimas, presavimas

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, turite paruošti plastilino paveikslėlio kūrimo pagrindą - medžio atvaizdą (kamieną ir žalią vainiką) ant kartono. Norėdami tai padaryti, iš spalvoto popieriaus padarykite aplikaciją - žalią karūną ir rudą kamieną arba nubrėžkite medžio kontūrą spalvotais flomasteriais. Parodykite vaikui ruošinį su medžio paveikslu. - Žiūrėk, tai obelis. – Bet ant obels kažko trūksta, kaip manai? - Na žinoma! Neužtenka obuolių. – Kokių rūšių obuoliai yra? Teisingai didelis ir mažas. -Kokios spalvos jie? – Pagalvokime, kokios formos būna obuoliai? Duokite vaikui ruošinį su medžio ir plastilino paveikslėliu. – Kokios spalvos bus mūsų obels obuoliai? Raudona, geltona, žalia. Pasirinkite obuolių, kurie augs ant medžio, spalvą ir paimkite tos pačios spalvos plastiliną. Pakvieskite vaiką pasidaryti obuolių: nuimkite nedidelius plastilino gabalėlius ir dešinės rankos nykščiu ir smiliumi susukite į kamuoliukus. Padėkite savo vaikui pradėti atlikti užduotį, stebėkite užbaigimą. Pakvieskite vaiką pačiam pasidaryti 2-4 kamuoliukus, likusius pasiruoškite iš anksto. Tada paprašykite, kad jie pritvirtintų kamuoliukus prie medžio vainiko, naudodami spaudimo metodą.

10 pamoka. „Boružėlė“

Tikslas: Toliau mokytis iš gabalo atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti į 5-7 mm skersmens rutuliukus, prispausti rodomąjį pirštą ant plastilino kamuoliuko, pritvirtinant jį prie pagrindo, dėti plastilino rutuliukus vienodu atstumu vienas nuo kito, išlaikyti modelio simetriją; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: Baltas kartono lapas su ruošiniais (piešinys arba aplikacija); juodas plastilinas; žaislas – boružėlė ar jos atvaizdas.

Skulptūros technikos: Suspaudimas, valcavimas, presavimas.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, paruoškite plastilino paveikslėlio kūrimo pagrindą - boružėlės atvaizdą ant kartono. Pradėkite pamoką mįsle. - Pažiūrėk, kas atėjo pas mus? Ar atpažįstate? Tai ladybug. Prisiminkime eilėraštį apie boružėlę: Boružėlė, Juoda galva, Skrisk į dangų, Atnešk mums duonos, Juoda ir balta, Tik nesudegusi. *** Ant lapo sėdi boružėlė. Ant nugaros yra maži juodi taškeliai. Parodykite vaikams ruošinį su boružėlės paveikslu. - Žiūrėk, tavo nuotraukoje irgi yra boružėlė. „Jai tiesiog kažko trūksta“. -Ar atspėjai? Teisingai, juodos dėmės ant nugaros. Kurkime vietas! Pakvieskite vaikus padaryti rutuliukus dėmėms: nuimkite nedidelius plastilino gabalėlius ir dešinės rankos nykščiu ir smiliumi susukite į kamuoliukus. Padėkite vaikams pradėti atlikti užduotį, stebėkite jų atlikimą. Pakvieskite vaikus patiems pasidaryti 2-4 kamuoliukus, likusius pasiruoškite iš anksto. Tada paprašykite, kad jie prispausdami pritvirtintų rutulius ant boružėlės nugaros. Tuo pačiu metu išmokite išlaikyti simetriją vidurio linijos atžvilgiu. Jei vaikams sunku, galite piešti taškelius tose vietose, kur turėtų būti įstrigo kamuoliukai, kad būtų lengviau orientuotis. - Kokias gražias boružes padarei! Šauniai padirbėta!

11 pamoka. „Pasveikinimas“

Pamokos tikslas: Toliau mokykitės, kaip iš gabalo atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti juos į 7-10 mm skersmens rutuliukus, rodomuoju pirštu spausdami, kad plastiliną išteptumėte ant kartono, rutuliai vienodu atstumu vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiagos: A4 formato juodo kartono lakštai; ryškių spalvų plastilinas juostose; plastilinas susukamas į maždaug 7 mm skersmens rutuliukus, kiekvienam vaikui po 10-15 rutuliukų.

Skulptūros technikos: Suspaudimas, valcavimas (1 būdas), tepimas.

Pamokos eiga: Pamoką pradėkite pokalbiu ir eilėraščiu: Visi džiaugiasi švente ir dainuoja dainas, o vakaro danguje žaižaruoja fejerverkai. -Ar matei fejerverkus? Papasakokite, kokie yra fejerverkai (ryškūs, putojantys). Duokite savo vaikui kartoną ir plastiliną batonėliuose. Pasiūlykite pasidaryti plastilino rutuliukus: nuimkite nedidelius plastilino gabalėlius ir dešinės rankos nykščiu ir smiliumi susukite į kamuoliukus. Paprašykite paimti vieną rutulį ir padėti jį lapo viršuje, tada rodomuoju pirštu paspauskite rutulį ir ištepkite jį ant kartono judesiu žemyn. Tie patys veiksmai turėtų būti atliekami su likusiais rutuliais. – Kokios spalvos fejerverkus pavaizduosime pirmiausia? Rinkitės raudonos (geltonos, žalios ir pan.) spalvos kamuoliuką. Padėkite jį ant lapo viršaus, paspauskite pirštu ir ištepkite – taip! Kad vaikas jaustų judesį, reikėtų paimti vaiko ranką į savąją ir veikti jo ranka. – Štai vienas fejerverkų blyksnis – raudonas. Padarykime paveikslą taip, kad danguje būtų daug įvairių spalvų šviesų. Kokį nuostabų fejerverką turėjome naktiniame danguje! Paprastoje versijoje fejerverkų blykstė susideda iš vienos šviesos (vieno smūgio), sudėtingesnėje versijoje - iš kelių lempučių, šiuo atveju fejerverkų blykstė atrodo kaip gėlė (keli smūgiai).

12 pamoka. „Lietus“

Tikslas: mokyti, spaudžiant rodomojo piršto judesį, tepti plastilinu ant kartono; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: pilko arba mėlyno kartono lakštas; mėlynas arba šviesiai mėlynas plastilinas.

Skulptūravimo būdai: tepimas.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, paruoškite pagrindą - „debesis danguje“. Norėdami tai padaryti, iš plastilino iškočiokite rutulį, išlyginkite ir ištempkite į ovalą. Uždėkite išlygintą ovalą ant kartono lakšto viršaus ir delnu paspauskite žemyn, kad priklijuotumėte jį į vietą. Pradėkite pamoką mįsle. - Klausyk eilėraščio. Lietus, lietus, kietesnis - Žolė bus žalesnė, Gėlės augs mūsų pievoje. Lietus, lietus, storesnis, Augink, žolė, storesnis. - Pažiūrėk, koks debesis pasirodė danguje ir uždengė saulę. Dabar lis lietus! Pakvieskite vaiką paspausti pirštu ant debesies dugno ir patraukti pirštą žemyn, kad susidarytų lietaus srove. - Taip iš debesies varva lietus! Lašelis-lašelis! Štai kaip lyja. Skatinkite vaiką veikti savarankiškai. Kad lietaus srovės būtų ilgesnės, reikia stipriau paspausti plastiliną. Jei vaiko darbo su plastilinu įgūdžių amžius ir išsivystymo lygis leidžia, tuomet su juo galite nupiešti debesį.

13 pamoka. „Snigo“

Pamokos tikslas: Toliau mokomasi spausti plastilino kamuoliuką smiliumi, pritvirtinant prie pagrindo, plastilino rutuliukus dėti vienodu atstumu vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiagos: A4 kartono lapai juodos, pilkos, mėlynos arba violetinės spalvos (priklausomai nuo to, kokį paros laiką pasirinksite paveikslui – vakaras gali būti pilkas, o naktis – juodas, violetinis); balto plastilino, susukto į mažus apie 7 mm skersmens rutuliukus (kiekvienam vaikui po 10-20 kamuoliukų).

Skulptūros technika: spaudimas.

Pamokos eiga: pradėkite pamoką pokalbiu. – Ar prisimeni, kokią žiemą snigo? Snaigės sukasi ore ir nukrito ant žemės. Pasakyk man, sniegas šaltas ar šiltas? Šalta. Kokia tai spalva? Teisingai, balta. Padarykime sniegą iš plastilino. Mūsų sniegas iškris tamsią naktį. Taip turėsime juodą naktį. Duokite vaikams kartono, pasiūlykite savo paruoštus rutuliukus, paprašykite juos pastatyti į reikiamą paveikslėlio vietą ir pirštu paspausti. - Žiūrėk, sninga. Pirma snaigė. Tada dar vienas. Vėl ir vėl... Kokia graži žiemos naktis išėjo!

14 pamoka. „Saulė“

Pamokos tikslas: Tęskite mokymą, spaudžiant rodomojo piršto judesį, ištepkite plastilinu ant kartono; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiagos: Mėlynos arba šviesiai mėlynos spalvos kartono lakštai, A5 formato; geltonas plastilinas.

Skulptūros technika: tepimas.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, paruoškite pagrindą - „saulė danguje“. Norėdami tai padaryti, iš geltono plastilino iškočiokite rutulį, išlyginkite ir prispauskite prie kartono lapo centre. Perskaityk eilėraštį apie saulę: Saule, saulele, Pažiūrėk pro langą; Vaikai jus myli, maži vaikai. – Nuotraukoje yra mėlynas dangus. Ir danguje šviečia saulė. Tik silpnai šviečia ir visai nešildo. Kodėl manote? Nes saulė neturi spindulių. Padėkime jam ir padarykime spindulius – tokius. Pasiūlykite pirštu paspausti ant plastilininės saulės kraštelio, spausti stipriau ir patraukti pirštą žemyn arba į šoną – taip gausite saulės spindulį. - Štai koks spindulys pasirodė! Tegul saulė daug šviečia! Dabar jis šviečia ryškiai! Skatinkite vaikus veikti savarankiškai. Kad saulės spinduliai būtų ilgesni, reikia stipriau paspausti plastiliną. Kad būtų lengviau valdyti, galite pasukti ruošinį (dešine ranka lengviausia atlikti veiksmus kryptimi iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę).

15 pamoka. „Ežiukas“

Pamokos tikslas: Toliau mokykitės, kaip iš gabalėlio atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti juos į 5-7 mm skersmens rutuliukus; mokyti, kaip spaudžiant rodomojo piršto judesį ištepti plastilinu ant kartono; dėkite plastilino kamuoliukus vienodu atstumu vienas nuo kito; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiagos: A4 formato šviesaus kartono lakštai su ežio kontūro atvaizdu; pilkas arba juodas plastilinas juostose; plastilinas susuktas į maždaug 7 mm skersmens kamuoliukus; žaislinis ežiukas.

Skulptūros technikos: Suspaudimas, voliojimas (1 būdas), tepimas.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, turite paruošti plastilino kūrimo pagrindą

paveikslėliai - ežio be adatų kontūro vaizdas: kūnas, kojos, uodega. Pradėkite pamoką žaidimu; Parodykite vaikams žaislinį ežiuką. - Kas bėga taku? Tai ežiukas! Pažiūrėk, kas auga ant ežio nugaros? Adatos! Galite perskaityti eilėraštį apie ežiuką: Ežiukas išėjo pasivaikščioti miško takeliu. Ežiukas turi labai aštrius spyglius ant nugaros. – Štai ežio nuotraukos. Oi! Jis kažkoks keistas! Atrodo, kad ežiukui kažko trūksta. Teisingai, be adatų! Greitai duokime ežiukui adatų! Kaip šitas! Pakvieskite vaikus pasidaryti plastilino rutuliukus adatoms: nuimkite nedidelius plastilino gabalėlius ir dešinės rankos nykščiu ir smiliumi susukite į kamuoliukus. Tada pasiūlykite uždėti plastilino rutulį ant ežio nugaros kontūro, paspausti jį pirštu ir patraukti pirštą žemyn. - Paaiškėjo, kad tai adata! Duokime ežiui daug spyglių.“ Ant ežiuko nugaros galite uždėti 10–15 spyglių.

16 pamoka. Uogų pieva.

Pamokos tikslas: Toliau mokykitės iš gabalėlio atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti į 5-7 mm skersmens rutuliukus, rodomuoju pirštu paspauskite plastilino rutulį, pritvirtindami jį prie pagrindo, ištepkite plastilinas ant kartono spaudžiant rodomojo piršto judesį; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiagos: šviesios spalvos (baltos, mėlynos arba geltonos) A4 formato kartono lakštai; žalias ir raudonas plastilinas batonėliuose; plastilino susukti į 5-7 mm skersmens rutuliukus.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, turite paruošti plastilino paveikslėlio kūrimo pagrindą. Norėdami tai padaryti, kartono lapo apačioje nubrėžkite horizontalią liniją - tai yra „žemė“, o viršuje nubrėžkite saulę. - Pažiūrėk į nuotrauką. Žemiau yra žemė. O viršum šviečia saulė. Sušildė žemę, iš kurios tuoj išdygo tiršta žalia žolė. Padarykime piktžoles. Duokite vaikui žalio plastilino ir pasiūlykite iš anksto susukti kelis plastilino rutuliukus; Tada pasiūlykite uždėti plastilino rutulį virš „žemės linijos“, paspauskite jį pirštu ir patraukite pirštą žemyn - gausite žolės ašmenis. Kad vaikui būtų patogiau atlikti užduotį, galite nupiešti taškus, ant kurių reikia dėti plastilino kamuoliukus. Dar paprastesnis variantas – piešti taškus ir linijas. - Štai kokia išskyra pasirodė! Saulė sušildė žolę, o žolėje dabar noksta raudonos uogos. Pasigaminkime uogų. Pakvieskite vaiką ant viršutinio žolės stiebo galo uždėti plastilino kamuoliuką ir paspausti jį pirštu – gausite uogą.

17 pamoka. „Gėlės“

Pamokos tikslas: Toliau mokykitės iš gabalėlio atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti į 5-7 mm skersmens rutuliukus, rodomuoju pirštu paspauskite plastilino rutulį, pritvirtindami jį prie pagrindo, ištepkite plastilinas ant kartono spaudžiant rodomojo piršto judesį; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiagos: Įvairių formatų kartono lakštai priklausomai nuo paveikslėlių skaičiaus viename lape (spalvą galima rinktis kartu su vaiku); įvairių spalvų plastilinas; žaislas - lėlė.

Skulptūros technikos: Suspaudimas, valcavimas (1 būdas), presavimas, tepimas.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, paruoškite plastilino paveikslėlio kūrimo pagrindą. Šioje pamokoje rekomenduojama naudoti schematinį vaizdą linijų (tepimui) ir apskritimų (paspaudimui) pavidalu. Per kelias pamokas galite nupiešti vieną gėlę ant kartono (pusė A5 dydžio) arba įvairių rūšių gėles ant A4 formato kartono. Paaiškinkite, kad ten, kur nubrėžtos linijos, reikia ištepti plastilinu, o ten, kur nubrėžti apskritimai, nuspausti. - Šiandien mūsų lėlės gimtadienis. Padovanokime jai gėlių. Kokios spalvos jie bus? Pasirinkite. Pavyzdžiui, centras geltonas, žiedlapiai raudoni, stiebas ir lapai žali. Tada pasiūlykite ant apskritimų atvaizdų uždėti plastilino rutuliukus ir pirštu nuspausti juos žemyn, o tada ištepkite jais atitinkamas gėlės dalis. - Mūsų gėlė paruošta! Koks gražus! Paimk gėlę, lėlę. Su gimimo diena! Gėlės gali būti skirtingos spalvos ir formos. Pirmiausia supažindinkite vaiką su vienos rūšies gėlėmis, tada su kita, tada su trečia. Ateityje vaikai galės patys pasirinkti formą ir spalvą, pasidaryti gėlių puokštes. Klasė

18. „Kalėdų eglutės puošimas“ Pamokėlės tikslas: Toliau mokykitės, kaip iš gabalėlio nugnybti smulkius plastilino gabalėlius ir susukti į 7 mm skersmens rutuliukus, rodomuoju pirštu paspauskite ant plastilino rutulio, pritvirtinkite jį prie pagrindo, paspausdami rodomojo piršto judesį ištepkite plastilinu ant kartono; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką. Medžiagos: A4 arba A5 formato kartono lakštai (spalvą galima rinktis su vaikais); įvairių spalvų plastilinas. Skulptūros technikos: Suspaudimas, voliojimas (1-as būdas), presavimas, tepimas. Pamokos eiga: Prieš pamokos pradžią paruoškite plastilino paveikslėlio kūrimo pagrindą. Šioje pamokoje rekomenduojama naudoti schematinį vaizdą linijų (tepimui) ir apskritimų (paspaudimui) pavidalu. Vaizdas gali skirtis pagal sudėtingumo laipsnį. Paaiškinkite, kad ten, kur nubrėžtos linijos, reikia ištepti plastilinu (eglutės šakos), o ten, kur nubrėžti apskritimai, prispausti (kalėdiniai kamuoliukai). - Padarykime Naujųjų metų eglutę - gražią, elegantišką! Perskaitykite eilėraštį apie Kalėdų eglutę: Kokia Kalėdų eglutė, ji tiesiog nuostabi, Kaip elegantiška, kaip gražu. Švelniai ošia šakos, spindi ryškūs karoliukai, siūbuoja žaisliukai - vėliavėlės, žvaigždės, petardos. Štai jame užsidegė žiburiai, Kiek mažyčių švieselių! Ir, puošianti viršūnę, šviečia, kaip visada, labai ryški, didelė, penkiasparnė žvaigždė. (E. Blaginina) Pakvieskite vaikus paruošti atitinkamų spalvų plastilino kamuoliukus (nepamirškite iš anksto paruošti kai kurių kamuoliukų). Tada pasiūlykite ištepti žaliu plastilinu pagal linijas, kad padarytumėte eglutę, ant apskritimų atvaizdų uždėkite įvairiaspalvius plastilino rutuliukus ir paspauskite juos pirštu. – Čia yra medžio kamienas, o čia – šakos. Dabar puoškime savo eglutę – pakabinkime ant jos spalvingus kamuoliukus. Štai raudonas rutulys. Čia yra mėlynas kamuolys. Ir tai yra geltonas rutulys. Ant eglutės yra daug ryškių įvairiaspalvių rutulių - ji tapo graži ir elegantiška!

19 pamoka. Graži lėkštė.

Pamokos tikslas: Toliau mokykitės, kaip iš gabalėlio atplėšti mažus plastilino gabalėlius ir susukti į 5-7 mm skersmens rutuliukus, rodomuoju pirštu spausti rutulį, pritvirtinant prie pagrindo, ištepti plastilinu. ant kartono spaudžiant rodomojo piršto judesį; ugdyti susidomėjimą dirbti su plastilinu; lavinti smulkiąją motoriką

Medžiagos: Kartono ruošiniai (balti apskritimai, kurių skersmuo 15-20 cm); įvairių spalvų plastilinas.

Skulptūros technikos: Pešimas, valcavimas (1 būdas), presavimas, tepimas.

Pamokos eiga: Prieš pradėdami pamoką, turėtumėte paruošti plastilino paveikslėlio kūrimo pagrindą. Šioje pamokoje rekomenduojama schematiškai pavaizduoti piešinį ant plokštelės linijų (tepimui) ir apskritimų (paspaudimui) pavidalu. Vaikams reikia paaiškinti, kad ten, kur nubrėžtos linijos, ištepti plastilinu, o ten, kur nupiešti apskritimai, nuspausti. - Žiūrėk, čia lėkštės. Lėkštės tiesiog baltos, visiškai neįdomios. Papuoškime jas – padarykime ant jų plastilino raštą. Pakvieskite vaikus paruošti plastilino kamuoliukus (spalvas tegul jis pasirenka iš anksto); Tada pasiūlykite ant apskritimų atvaizdų uždėti plastilino rutuliukus, pirštu nuspauskite juos ir ištepkite pagal rašto linijas. – Tai gražios, šventiškos lėkštės, kurias išdarei! Šauniai padirbėta! Raštai gali būti skirtingos spalvos ir formos. Dekoravimo lėkštes galima atlikti per kelias pamokas. Pirmoje pamokoje pasiūlykite vaikams ruošinius su dizainu, o kitoje pamokoje – ruošinius be rašto, kad vaikai turėtų galimybę sugalvoti savo.

TEMA: „BALIONAI“.

TIKSLAS: Įtvirtinti gebėjimą lipdyti apvalius, plokščios formos objektus.

Ugdykite mažų rankų raumenis ir regimąją atmintį.

Ugdykite tikslumą ir dėmesį.

DIDAKTINĖ MEDŽIAGA:

Plastilino rinkinys, servetėlė, lenta, mokytojo pavyzdys. Tikri įvairių spalvų kamuoliukai. Pusė kraštovaizdžio lapo su trimis nubrėžtomis linijomis kiekvienam vaikui.

KLASĖS PAŽANGA

Pas vaikus su apvaliais balionais ateina Meškiukas. Mokytojas kviečia meškiuką ir vaikus išmokti piešti rutulius naudojant plastiliną.

MOKYTOJO PARUOŠTO PAVYZDŽIO DEMONSTRAVIMAS:

Pažiūrėkite, kokius gražius rutuliukus nupiešiau. Jie yra skirtingų spalvų. Įvardinkime kiekvieno kamuoliuko spalvą. Raudonas, geltonas ir žalias rutulys.

Matote, pirmasis rutulys yra raudonas, antrasis yra geltonas, o trečias yra žalias. Kiekvienas rutulys yra surištas siūlu, kad jis „neišsipiltų“.

Mokytojas apjuosia kamuoliukus biure ir klausia, kokios formos jie yra.

PARODYMAS DARBO ATLIKIMO METODAS:

Mokytojas parodo vaikams, kad kiekvienas iš jų jau nubrėžė po tris siūlus ant popieriaus lapo. Reikia padaryti rutuliukus ir prie jų pririšti virveles. 1 Susukite į raudoną rutulį ir šiek tiek suplokite. 2 Pritvirtinkite rutulį prie pirmojo sriegio. (Tvirtai prispauskite rutulį prie popieriaus lapo, sujunkite siūlu) 3 Susukite geltoną rutulį ir šiek tiek išlyginkite. 4 Pritvirtinkite rutulį prie sriegio, esančio viduryje ir pan.Darbo atlikimo būdo sustiprinimas
- Kokios spalvos yra kamuoliukai? -Kokios spalvos pirmasis kamuolys? -Kokios spalvos rutulys viduryje? -Kokios spalvos paskutinis rutulys?Savarankiškas darbasAtlikdamas darbą, mokytojas primena vaikams: „Ar prisimeni, kokios spalvos yra pirmasis rutulys ir pan.?Vaikų darbelių analizė ir parodaVisi darbai sulaukia teigiamo įvertinimo. Mokytoja prašo vaikų įvardyti, kokios spalvos rutuliukus jie pagamino.

MDOU vaikų darželis Nr. 366 Volgogradas.

Modeliavimo pamokos I jaunimo grupėje „Daržovės ežiukui“ santrauka

UŽDUOTYS:

Edukacinis: supažindinkite vaikus su daržovėmis, patikslinkite jų pavadinimą, spalvą, formą, dydį. Išmokite susukti plastiliną į rutulį, iškočioti cilindrą, pirštais išlyginti daikto paviršių.

Vystosi: lavina regos ir lytėjimo pojūčius, smulkiąją motoriką.

Ugdomasis: išmokite atidžiai klausytis mokytojo kalbos lydinčių veiksmų, kartoti atskirus žodžius ir frazes.

ĮRANGA:

Daržovių modeliai (pomidoras, česnakas, morka, pipiras, agurkas, ežiukas, krepšelis, iliustracijos „Daržovės sode“, d/i „Kas krepšelyje?“, „Nuimk derlių“.

KLASĖS EIGA:

V. - Vaikinai, žiūrėk, pas mus atėjo ežiukas. Pasisveikinkime su juo. (sakyk labas)
V. - Ežiuk, kodėl tu toks liūdnas? Mano sode auga daug daržovių. Bet aš negaliu to padaryti vienas.
V. - Vaikinai, paimkime kibirus, eikime į sodą ir padėkime ežiukui rinkti daržoves.
Eisime į sodą
Nuimsime derlių.
Kassime bulves
Vilkime morkas
Supjaustysime kopūsto galvą
Apvalus, apvalus, labai skanus.
— Atėjome į sodą, ten daug daržovių auga. Jūs, vaikinai, nežiovaukite, nuimkite visą derlių!

Žaidimas „Rink daržoves“

„Tikrai sunkiai dirbome, surinkome daug daržovių. Einam parodyti ežiukui kokias daržoves rinkome. (Vaikai sėdi ant kėdžių, mokytojas išima daržoves iš kibirų ir vardija)
- Bet ežiukas savo sode neturėjo tokių daržovių? (vaikai žiūri paveikslėlius su daržovėmis ir įvardija)

ŽAIDIMAS „Sužinok liesdamas“

Kaip mūsų sode
Pomidoras užaugo
Sultingas ir didelis
Žiūrėk, štai jis.
(Vaikai apžiūri ir apžiūri pomidorą.)
– Koks daržovės pavadinimas? Kokios spalvos yra pomidoras? Kokia forma? Kaip tai atrodo? Kaip tai jaučiasi (lygus)
- Mama gamins salotas,
Ir jis pamaitins visus vaikus.
Jis ilgas ir žalias
Kartais švieži, kartais sūrūs,
Jis auga sode
Mylimas visų žmonių
Štai koks jis puikus,
Ir jis vadinamas agurku.
(Vaikai apžiūri ir apžiūri agurką)
– Koks daržovės pavadinimas? Kokios spalvos yra agurkas? Kokia forma? Kaip tai atrodo? Koks jausmas? (šiurkštus)
- Mama gamins salotas,
Ir jis pamaitins visus vaikus.

Vaikinai, padarykime ežiukui pomidorą ir agurką iš plastilino. Pomidorui reikės raudono plastilino, o agurkui žalio (Mokytojas parodo, kaip lipdyti agurką ir pomidorą. Pamokos pabaigoje pagiria vaikus)

REZULTATAS:

- Kokie jūs puikūs bičiuliai! Visi šiandien padarė viską, ką galėjo ir padėjo ežiukui rinkti daržoves. Kokias daržoves lipdėte? (pomidoras ir agurkas) Duokim juos ežiui, jam laikas namo į mišką.
(Vaikai atsisveikina su ežiuku.)